Léčivý sýr

12. února 2006 v 20:23 | Míla |  Pro mé kamarády a přátele
Ovčí sýr proti rakovině?
Proč se horalé dožívají vysokého věku? Podle polských vědců existuje jednoduchá odpověď. Ovčí mléko totiž obsahuje zvláštní látky, které dokonce dokážou zastavit rakovinu. Proto z něj chtějí vyrobit lék,
který by prý mohl zachránit svět.
Obyvatelé polských hor si již zvykli na návštěvy vědců z univerzity
v jihopolské Vratislavi. Mladí vědci odebírají vzorky mléka a zkoumají obsah jedné z kyselin podle toho, co ovce žerou. Konkrétně jde o CLA, tedy konjugovanou kyselinu linolovou.
Tato látka je známa a už nyní se používá třeba v tabletách podporujících hubnutí. CLA v nich podle výrobců totiž urychluje odbourávání tukové tkáně
a mění nevzhledné špeky ve svaly.
Podle polských vědců je právě v tuku, který se získá z ovčího mléka, CLA vůbec nejvíce - přibližně 1,24 procent. Její obsah se přitom mění podle toho, co ovce žerou.
Badatelé zjistili, že pokud jim naordinují dietu a přidají do žrádla více olejnatých rostlin, jako jsou například semínka slunečnice nebo lnu, pak obsah CLA vzroste až na dvojnásobek.
Vratislavští vědci přemluvili ke spolupráci své kolegy z varšavského Institutu průmyslové chemie. Chemikům se podařilo najít způsob, jak z ovčího mléka získat co nejvíce CLA.
Vědci pak vyzkoušeli, jak se látka chová v kontaktu s buňkami zasaženými rakovinou. Výsledek byl úžasný. Ve 100 procentech případů se zastavilo rakovinové bujení.
Preparát však nyní musí projít ještě dalšími testy. K tomu je zapotřebí
v přepočtu asi 3,5 milionu korun na zhruba tříleté bádání. Peníze ale univerzita nemá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama