Minerály pro zdraví.

14. února 2006 v 23:27 |  Pro mé kamarády a přátele
Pokud doplníte svou výživu nezbytnými minerálními složkami a budete se snažit o to, aby Váš životní styl byl trochu blíž k ideálnímu stavu, začne Váš organismus pracovat podle programu, kterým jej vybavila příroda. Výsledkem je dlouhý a velmi aktivní život. Nejprve dochází k úpravě celkového zdravotního stavu, později rovněž ke zlepšení vzhledu. Doplnění nedostatku minerálů a stopových prvků eliminuje také problémy, proti kterým dosud nepomáhaly ani nejdražší kosmetické výrobky …
Vápník a fosfor umožňují provozovat oblíbené sportovní aktivity bez přílišné obavy ze zlomenin kostí. Tyto prvky tvoří rovněž strukturu zubů a pěkný úsměv je předností každé udržované ženy.
Síra je složkou aminokyselin, které jsou kromě jiného stavebními látkami kůže, nehtů a vlasů - cystinu, cysteinu a metioninu. Bez nich je růst zdravých vlasů a nehtů nemožný.
Sodík a draslík zajišťují rovnováhu vodního hospodářství a nenahradí je nejlepší a nejdražší hydratační krém. Příliš velké zadržování vody v organismu způsobuje viditelné otoky, její nedostatek je na druhé straně příčinou vysušení pokožky, která ztrácí svou jemnost a pružnost.
Hořčík předchází otoku dásní, paradentóze, vypadávání vlasů a lámání nehtů.
Železo ovlivňuje transport kyslíku v organismu. Jeho nedostatek se často projevuje u žen, které drží redukční diety. Chudokrevnost v důsledku nízkého obsahu železa v přijímané potravě je mnohdy příčinou velmi špatného psychického stavu a nezdravého vzhledu.
Zinek se spolu s vitamínem A podílí na procesech regenerace kůže. Bez přítomnosti zinku se rány a popáleniny, včetně spálenin od slunce, velmi špatně hojí. Nedostatek zinku je často způsoben dlouhodobým užíváním antikoncepčních tablet a dodržováním redukční diety.
Selen spolupracuje s vitamínem E. Jako silný antioxidant předchází procesům poškozování buněk volnými radikály a zpomaluje s tím spojené procesy stárnutí.
Chróm omezuje ukládání tuků v organismu a stimuluje biosyntézu bílkovin. Díky tomu v návaznosti na prováděná cvičení napomáhá tvarování jednotlivých partií těla.
Křemík je velmi důležitým prvkem ve vztahu k pokožce, nehtům a vlasům. Díky jeho účinku jsou vlasy pružné a odolné proti lámání a kůže dobře prokrvená. Křemík rovněž podporuje hormonální aktivitu, která u žen s přibývajícím věkem slábne, a tím zlepšuje celkový vzhled.
Měď je složkou některých kosmetických přípravků proti stárnutí pokožky. Podobně jako selen má antioxidační účinky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama