Pivní prevence.

14. února 2006 v 21:42 | Míla |  A zde jsou věci pro Veroniku

PIVO JE VŠELÉK, PÁNOVÉ !

Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice
Rakouští lékaři prokázali: Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice a prodlužuje život.
V sousedním Rakousku se vědci přesvědčili o prospěšnosti zlatavého moku. Prokázali totiž, že středně stupňová piva dokáží snížit riziko mrtvice až na polovinu! Profesor medicíny Manfred Walzl také došel k závěru, že osoby popíjející desítku denně žijí déle a v mnohem menší míře podléhají zejména kardiovaskulárním chorobám.
Lidé pijící pivo mají mnohem lepší krevní oběh a nejsou zdaleka tak náchylní k infarktu či k rakovině, usmívá se nad sklenicí piva profesor Walzl.
Výzkum vedl na Univerzitě v Grazu. Ve svém kolektivu odborníků se pustil do ověřování teorií o zdravých lidech užívajících pravidelně, avšak v malých dávkách pivo.
O pití alkoholu se v posledních letech hodně hovoří. Různé prameny uvádějí, že dvě deci jemného červeného vína nebo sklenice piva denně prospějí. Já jsem se ale zaměřil na ověřování těchto teorií v praxi. Zatímco u červeného vína došlo ke snížení rizika mrtvice o pět procent, u pití středně stupňových piv jsme zjistili snížení až o padesát procent! A jaká je ona léčebná dávka? U piva sklenice až dvě denně v závislosti na zdraví a tělesné konstituci.

V Grazu si dokonce troufají vyslovit velmi odvážnou hypotézu. Na základě ní se čtyřicetiletí lidé konzumující denně umírněné množství piva dožijí věku až sta let. Ženy mohou denně vypít půl litru a muži až jeden litr piva. Nesmí to však být pivo vícestupňové. Zdravá jsou dokonce i nealkoholická piva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama