Ploché nohy a zuby?

12. února 2006 v 20:40 |  Pro mé kamarády a přátele
Ploché nohy mohou způsobovat bolesti zubů!!!

Pokud máte ploché nohy, je velmi pravděpodobné, že budete mít častěji problémy se svým chrupem než ostatní lidé. Špatná chůze může totiž způsobovat prudké bolesti zubů. Své o tom ví masér a léčitel Ing. Vladimír Duda z Kroměříže. Jeho ruce už pomohly navrátit zdraví stovkám nemocných.

Masérským technikám se zaměřením na východní terapie se Vladimír Duda začal věnovat před deseti lety. Tehdy však pracoval v armádě a ta neměla pro alternativní metody léčení pochopení. "Vedl jsem pro vojáky a jejich rodinné příslušníky kurzy východního léčitelství, ale po několika lekcích mi tato činnost byla zakázána." Oficiálně se proto nadále věnoval pouze cvičení karate. Každou volnou chvíli však využíval k prohlubování svých léčivých schopností. Četl knihy, studoval zahraniční materiály, jezdil na kurzy a semináře.
Do Savoje nepůjde
Když před pěti roky skončil s karierou profesionálního vojáka, měl už za sebou hezkou řádku uzdravených pacientů, s nimiž si klasická medicína nevěděla rady. Dnes patří k nejvyhledávanějším masérům a fyzioterapeutům v republice. Před nedávnem mu bylo dokonce nabídnuto místo hlavního rehabilitačního pracovníka v pražském hotelu Savoj. Tuto možnost však odmítl. "Možná by šlo o zajímavou práci, ale já chci pomáhat lidem, kteří to opravdu potřebují a nejen těm, kteří mají plné kapsy peněz."
Malou místnost na Tovačovského ulici v Kroměříži navštíví každý týden několik desítek lidí, kteří potřebují napravit své zdraví. "Nejčastěji přicházejí jedinci postižení některou z civilizačních nemocí nebo lidé po operacích či úrazech," říká Duda a vysvětluje, jaký je rozdíl mezi masáží klasickou a východní. "Masáže, které praktikuji, přistupují k člověku holisticky. Neléčím přímo postižené místo, ale tu oblast lidského těla, kde problém vznikl. Většina nemocí je psychického rázu, důležitý je proto i pohovor s nemocným člověkem. Snažím se zjistit, jakými problémy v životě prošel, protože všechno souvisí se vším."
Na šálek kávy půl litr vody
Jako doklad svého tvrzení o provázanosti lidského těla uvádí příklad plochých nohou a bolení zubů. "Dnes už se běžně ví, že ploché nohy způsobují časté bolení zubů. Špatná chůze zatěžuje tělo a vyvolává bolesti na různých místech těla. Mezi nejčastější patří bolesti zad, krční páteře, ale výjimkou nejsou ani prudké bolesti zubů."
Vladimír Duda varuje také před přílišným pitím kávy. "Při nadměrném požívání se může významně podílet na vzniku osteoporózy, tedy řídnutí kostí," brojí proti jednomu z nejoblíbenějších českých nápojů. "Každý šálek kávy by se měl zapít minimálně půl litrem vody, aby došlo k pročištění organismu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama