Rady na různé zdravotní problémy

14. února 2006 v 23:19 |  Pro mé kamarády a přátele
Bolesti hlavy

Asi nikomu z nás se občas nevyhnou bolesti hlavy, a proto jsem se rozhodla napsat vám, co já při těch potížích používám. Dáme vařit asi na 5 minut 1 lžičku kozlíku lékařského a necháme 20 minut vylouhovat. Nejlepší je pít tento čaj odpoledne a k večeru, když přijdeme ze zaměstnání. To je nejlepší pohoda.
Petra Hrudková, Vlčovice
Bolí vás občas hlava? Nesahejte hned po prášku, ale uvařte si do menšího šálečku silnější černou překapanou kávu. Do vychladlejší vymačkáme všechnu šťávu asi z poloviny menšího citrónu. Zamícháme a rychle vypijeme, aniž bychom vnímali chuť připraveného nápoje. Na půlhodinku se položíme a bolest hlavy jako zázrakem odezní.
Lenka Minevová, Plzeň
Migréna

Působí-li nám změny počasí migrénu, je dobré při sebemenším náznaku vypít po doušcích šálek velmi horkého čaje z řebříčku. Jeho účinnost nás mile překvapí.
Eva Remková, Praha 4
Škytavka

Když dostaneme škytavku, pak nám pomůže stisknout obě nosní dírky rukou a pomalu pít - vodu nebo čaj. V několika sekundách je po problému.
Občas dostanete křeč do nohy. Je třeba zvednout nohy do vertikální polohy chodidly směrem nahoru a křeč se taktéž v několika sekundách zklidní a bolest zmizí.
Růžena Kašpárková, Horní Police
Zuby

Zuby jsou "pěkní prevíti", zvláště když nás rozbolí v situaci, kdy se nám to nehodí, nebo prostě nemůžeme navštívit zubaře. Ale nezoufejme! Když není po ruce lékař, stačí objevit třeba jen malý lok vodky, koňaku, rumu nebo jiného čistého alkoholu. Jen docela malé množství podržíme co nejdéle v ústech na bolavém zubu. Nejenže otupí bolest (ta většinou docela přejde), ale i předede otoku dásně. Máme-li rádi alkohol, klidně nakonec doušek spolkneme. Abstinenti mohou po 5 až 15 minutách léčivou tekutinu vyplivnout. Je to však pomoc pouze dočasná - ošetření u zubního lékaře je rozhodně účinnější.
Věra Krátká, Praha 10
Bolest v uchu

Na prudkou bolest v uchu použijeme malý smotek vaty, který pokapeme francovkou a vložíme do ucha. Přikryjeme kouskem suché vaty a převážeme šátkem "na zajíčka".
Ačkoliv jsem trpěla celou noc silnou bolestí a viděla se v duchu na operačním sálu, po tomto úkonu se za pár minut v bolestivé části rozlilo příjemné teplo a bolest ucha pominula.
Jiřina Mocová, Praha 4
Trojklaný nerv

Mnoha mým známým pomohl recept na bolestivý zánet trojklaného nervu a některým i na nepříjemnou migrénu: Plody bezinek rozvaříme, prolisujeme, do šťávy přidáme umělé sladidlo (nebo cukr), petosu a 30 minut vaříme. Uzavřeme do malých sklenek a sterilizujeme. Užívají se denně 1 až 2 lžičky.
Eva Plívová, Jablonec nad Nisou
Rýma

Když začíná rýma, zkuste nakapat si do nosu šťávu z citrónu ráno i večer a je po rýmě (asi 1 až 2 kapky); nebo inhalujte páru z horské vody s francovkou pod ručníkem.
Lenka Martínková, Beroun
Zastydlá rýma

Při nastydlé rýmě si připravíme dva větší kbelíky, do jednoho dáme studenou a do druhého hodně horkou vodu. Střídavě ponořujeme do vody ruce až po lokty: stačí 2 minuty do studené a 2 minuty do teplé vody. Opakujeme 5x až 10x. Ihned se zabalíme do teplé deky nebo zalehneme do postele. Po dvou dnech se krásně spustí rýma a nemusíme podstupit nepříjemné punkce.
Jana Jelínková, Stará Boleslav
Zastydlá rýma 2

Chcete-li se zbavit zastydlé rýmy,rychleji než za dva dny,pak si připravte včerejší žemle,rozkrojte je na půlku a ponořte do horkého mléka.Poté přiložte okolo nosu,tak horké jak vydržíte.Budete příjemně překvapeni,jak se vám rychle uleví.Je to vyzkoušeno a zabírá i v chronických případech.Sbohem punkce...
Helena Alešová-Kovalová
Nachlazení

Zasílám vám recept na cibulkový čaj proti nachlazení: oloupanou cibuli nakrájenou na kostičky zalejeme vařící vodou a necháme vylouhovat. Po chvíli přecedíme přes cedníček. Sladíme nejlépe medem.
Petra Třískalová, Praha 10
Horečka

Když jsme byli s bratrem malí, nevolala maminka ke každé naší nemoci hned lékaře. Pokud nás trápila horečka, připravila takzvané náčinky. Bylo to těstíčko připravené z režné mouky a vody, to rozetřela na čtverec čistého plátýnka, pak látku složila do trojúhelníku a zabalila do ní chodidla až po kotníky. Za 2 až 3 hodiny bylo těstíčko suché, drolilo se a horečka byla pryč. Je to výborný prostředek pro děti, které nasnáší prášky, a daleko šetrnější způsob než celkový zábal.
Na bolení v krku měla maminka rovněž svůj zvláštní recept. Kapesník či menší hadřík namočila do rozředěné slivovice, zabalila krk a převázala teplým šátkem. Praktikuju to stále - dřív u svých dětí, nyní u vnuček - a zabírá to výborně. Jen u bolesti alergického původu to bohužel nepomáhá.
Blanka Goldová, Vyškov
Krvácení z nosu

nabízím několik receptů, například na rychlé zastavení krvácení z nosu: ten jsem používala často ve škole (jsem učitelka 1 stupně ZŠ). Malý kousek tvrdého papírku složíme na obdélníček a zasuneme pod horní ret (kam až to půjde) a chvíli ho tam podržíme.
A chcete vědět jak si poradit se zlámanými vlasy poničenými trvalou? Vlasy nejdřív navlhčíme, poté ulomíme list z kaktusu aloe vera a šťávu naneseme na vlhké vlasy (list můžeme i rozříznout, záleží na velikosti). Necháme 30 až 45 minut působit a potom opláchneme. Lze to aplikovat i po mytí vlasů jako vlasovou kúru.
Průjem

Proti průjmu a křečím v břiše, které umějí pořádně potrápit, mám starý jednoduchý recept. Uvaříme si 2 dl hodně tmavého čaje (ne ovocný), do něj zamícháme půl lžičky soli (někdy stačí i čtvrt lžičky). Moc dobré to není, ale zaručeně to pomůže.
Naďa Drasíková, Plzeň
Zácpa

Ráda bych vám poskytla babskou radu, kterou mám vyzkoušenou, je účinná na sto procent, ale hlavně je přírodní. Při velké zácpě pomáhá, když 1 lžičku švestkových povidel rozpustíme s 1 lžičkou másla a teplé sníme. Je to dobré a zaručeně to pomůže.
Stanislava Sabová, Líbeznice
Nadýmání

Pálí vás občas žáha a trpíte nadýmáním? Po několik dnů každý den sníme pěknou větší mrkev nastrouhanou na nerezovém jemném struhadle. Uvedené potíže navždy zmizí a navíc se vám zlepší zrak a vyčistí celý trávicí trakt.
Lenka Minevová, Plzeň
Návaly

Ráda bych přispěla svou troškou do mlýna. I já jsem se dostala do fáze klimaktéria. Návalům a pocení čelím 20x až 30x denně. Hormonální terapie mi nevyhovuje. Zakoupila jsem čaj šalvěje v nálevních sáčcích (je dostupný v každé lékárně). Jeden čtvrt litrový hrnek uvařím ráno a celý den po 2 až 3 doušcích upíjím. Po dvou týdnech se stav pocení dostavuje jen 1x denně a v noci vůbec!
Eva Remková, Praha 4
Hemeroidy

Tato rada by se měla jmenovat spíše dědkovská, protože mi ji svěřil můj bývalý spolupracovník Eda V., když si všiml, jak nervózně poposedávám a šklebím se.
"Mě už trápí hemeroidy dobrých deset let," povídá, "ale našel jsem na to osvědčenou metodu. Především to chce po každém vyprázdnění důkladně si umýt zadek, a to co nejstudenější vodou. Když se náhodou zapaříš - nesedej si na kožená křesla, nenos slipy, ale volné vzdušné spodky - tak si po umytí bolavé místo lehce potři nesoleným sádlem. Trvají-li potíže, koupej si postižené místo v nálevu z usušené kvetoucí natě kokošky pastuší tobolky, té roste všude spousta." A věřte mi, tajle rada mi určitě pomáhá dobrých pětadvacet let. (Příprava nálevu: 3 lžičky usušené natě na 1 šálek vody.)
Karel Krátký, Praha 10
Inkontinence

Přečetla jsem si mnoho odborných článků jak zabránit úniku moče, ale žádný neobsahoval jadnoduchou radu: přerušovaně močit, a tak přímo nutit k funkci svěrač močového měchýře. Chci to doporučit všem, kdo mají potíže, i když počáteční nácvik není snadný. I mladí lidé by si měli tento návyk osvojit, aby předešli potížím ve vyšším věku.
Miroslava Horáčková, Děčín
Páteř

Určitě nemálo z nás má problémy s krční páteří (blokace, migrény a podobně). Má rada zní: Uvolněte si kloub u pravé nohy (kroužením, masírováním či cvičením). Já sama osobně tuto akci provádím asi 2 měsíce a z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že je daleko příjemnější a i méně nebezoečné blokaci páteře odstranit "křupnutím" v palci než "trhnutím" hlavy. Ze začátku kloub u palce bolí, ale zhruba po týdnu vše přestane a člověk se cítí lépe.
Blanka Kadlecov8, Praha 5

(Tohle mi připadá jako návod na sebevraždu - pozn. webmastera)

Bolesti v kolenou

Při bolesti v kolenou si opatříme dva pěkné listy z hlávky zelí, opatrně vykrojíme tvrdší košťál a listy vložíme mezi dva čisté tužší papíry a teplejší žehličkou vyžehlíme. Na obě kolena je pak (ne moc horké) položíme, na ně přibližně velké čtverce vystřižené z igelitu a vše pevnou plenou obalíme a zavážeme. Navrh je dobré dát ještě obal z teplého vlněného šátku. poté ulehneme k spánku. Ráno pak sejmeme, kolena umyjeme vlažnou vodou, osušíme a namažeme měsíčkovou indulonou. Proceduru opakujeme pravidelně; již po několika dnech se dostaví blahodárná úleva.
Jaroslava Farská, Plzeň
Revmatismus

Revmatismus způsobuje trápení nekonečné a bolestivé. Je to nemoc zdlouhavá a úporná na léčení. Už od své babičky a matky vím, jak dobře na tuto nemoc působí listí z břízy. Jen to vyžaduje trpělivost a hned se nevzdávat, když po několika dnech bolest nezmizí. Listí z břízy trháme koncem května a začátkem června (mladé), sušíme ho ve stínu a pak ukládáme ve stínu a suchu. Každý večer dáme do čtvrtlitrového hrnku osm listů, spaříme převařenou vodou a necháme 15 minut vylouhovat. Těsně před spaním pak přecedíme a vypijeme. Nesmí se dávat víc listů, aby se při dlouhodobém užívání nezprotivila přílišná hořkost.
Božena Marcová, Stodůlky
Křečové žíly

Křečové žíly jsou příznakem vnitřní nerovnováhy organismu. Proto je důležité změnit stravu. Léčba je jednoduchá a efektivní. Stačí, když v průběhu zhruba jednoho měsíce zkonzumujeme 1 kilogram krup. Večer je však nesmíme zapomenout namočit a ráno asi hodinu povařit. Hodí se téměř ke všemu: k mléku, k masu i k drůbeži. Výborná je také pohanka - i z ní se dá uvařit řada chutných a zdravých pokrmů. Každopádně se zařazení krup a pohanky na jídelní lístek vyplatí. Můžu doporučit z vlastní zkušenosti.
Emilie Schönbaumová, Mor. Třebová
Rýma

Při rýmě se položíme na okraj postele, tak, abychom měli hlavu zakloněnou dolů. Kapátkem si nalijeme do obou nosních dírek Vincentku, kolik se jí vejde. Asi minutu se snažíme vydržet. Dobře se propláchnou dutiny a lépe se i vysmrkává.
Blanka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pica pica | 16. října 2006 v 12:13 | Reagovat

Blé

2 ggzgz ggzgz | 26. října 2006 v 9:59 | Reagovat

dekuju....

3 SMRT SMRT | 1. listopadu 2006 v 21:20 | Reagovat

JEN PRO SEBEVRAHY!!!!!!   ubaltesi asi 5 aspirinu a vyhulteje jeto bezbolestna a nadherna smrt a kdys vas to neskoli tak jih ubalte a vyhulte jeste vic

4 Monika nováková Monika nováková | E-mail | 13. listopadu 2006 v 19:17 | Reagovat

Já si myslím, že tyhle stránky jsou fakt SUPER!!!!!!!!!!Mělo by bejt více takových stránek.

5 mirek mirek | 27. ledna 2007 v 9:33 | Reagovat

Je fajn že obětujete čas a námahu v tomto směru.

Máte můj obdiv.Kdyby to pomohlo jen jednomu splnilo to své poslání. Držím vám palce.

6 martin martin | E-mail | 1. února 2007 v 21:08 | Reagovat

muze mi nekdo poradit snadny a rychly zbusob jak se zabit?

dekuji za pomocc.

7 Arezet Arezet | E-mail | 6. února 2007 v 18:57 | Reagovat

Ahojkyvíte někdo jak se rychle a bez bolestně zabít?Jestli jo tak mi prosim odpovězte,díky moc

8 monca monca | E-mail | 23. května 2007 v 15:46 | Reagovat

co jste to za magoři ze premyslite o vlastni smrti

9 Zdendule Zdendule | E-mail | 15. června 2008 v 14:13 | Reagovat

Milý sebevrazi. jestli jste si nevšimli, tak na těchto stránkách se léčí a ne zabíjí. Naučte se číst pa

10 Miroslava Běčáková Miroslava Běčáková | E-mail | 20. července 2008 v 8:44 | Reagovat

Pěkný den, prosím poraďte mi již několik měsíců trpím bolestmi zad a hlavně krční páteře těsně pod lebkou, po vyšetření jsem absolvovala parafín, elektriku a plynové injekce. Zdravotní stav se zlepšil - hlavou už otáčím ale bolesti přetrvávají, v noci mě brní prsty na rukou a navíc během léčby začínám huře slyšet na levé ucho zvlášť vyšší tony už vůbec neslyším. Pravé ucho je v pořádku. Moc se bojím aby to nebylo něco horšího - PORAĎTE MI PROSÍM, jaké vyšetření mám podstoupit. Děkuji Běčáková

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama