Spal jako šípková Růženka

2. února 2006 v 22:17 | Míla |  Postřehy ze života
Po 19 letech se probudil z kómatu muž z Mountain View v Arkansasu, který po automobilové nehodě ztratil vědomí. Jeho mozkové funkce jsou podle lékařů přes dlouhé kóma poměrně dobře zachované. Informovala o tom agentura AP.

Manželka postiženého Sandy Wallisová novinářům řekla, že její muž Terry, kterému je dnes 39 let, sjel s autem, v němž cestoval společně s přítelem, ze srázu do potoka. Oba byli druhý den nalezeni pod mostem - přítel mrtvý, Terry v bezvědomí. "Bylo velmi těžké si uvědomit, že muž, kterého jsem si vzala, tady nemůže být," sdělila agentuře Sandy. "Jeho přítomnost chyběla nám všem, celé rodině."

Podle Aleshi Badgleyové, ředitelky rehabilitačního centra, v němž Wallis ležel, první slovo, které po 19 letech řekl, bylo "mami" a poté "Pepsi" a "mléko". Nyní už může říct, cokoli chce."

Wallis tak nyní, po 19 letech, má možnost promluvit si se svou dcerou, která se narodila jen pár dní před nehodou. A kvůli ní chce znovu začít i chodit - po nehodě totiž zcela ochrnul.

Někteří, mezi nimi i jeho matka Angilee Wallisová, na jeho návrat z komatu pohlížejí jako na zázrak. "Nemohla bych říct, co mi v první chvíli proletělo hlavou. Jednoduše jsem se svalila na zem," prohlásila.

Většinu času, kdy byl v bezvědomí, Wallis strávil v rehabilitačním centru, ale jeho rodina si ho na víkendy a při různých příležitostech brávala domů. "Doktoři nám řekli, že si na některé věci pamatuje, protože jsme jeho mysl stále udržovali v chodu," řekla Sandy Wallisová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama