Zemi hrozí oteplení o šest stupňů Celsia

18. listopadu 2009 v 20:48 |  Všehochuť
Průměrná teplota na planetě Zemi by se mohla v budoucnu zvýšit až o šest stupňů Celsia, pokud lidstvo nezačne okamžitě snižovat emise CO2, uvádí nová analýza. Vědci ze sítě Global Carbon Project zjistili, že mezi lety 2000 až 2008 emise vzrostly o 29 procent.

a toto je názor jednoho z uživatelů:

Vzhledem k tomu, že nás spíše čeká brzký nástup doby ledové, bylo by potřeba spíše zvýšením CO2 oddálit její nástup a zmírnit její průběh. Celé čvrtohory jsou teplotně silně podnornální. Pravidelně se střídají dlouhé doby ledové a krátké meziledové. My žijeme na samém konci meziledové doby. Je charakteristické pro mediální manipulaci kolem oteplování, že se tento prostý fakt lidem tají. V geologické historii Země byla teplejší i chladnější období. Např. v Juře bylo o 5 stupňů tepleji, než dnes a v atmosféře bylo 5x více CO2, než je dnes a životu se mimořádně dařilo. Na druhé straně Země už zažila 3x období, kdy byla ledovou koulí. I na rovníku byl oceán zamrzlý tloušťkou ledu větší, než kilometr. Život se udržel jen na dně oceánů v okolí sopouchů. Tato období trvala 10-20 milionů let. Skončila až sopky vygenerovaly dostatek CO2. CO2 je životodárný plyn bez něhož by nemohla růst žádná rostlina a Země by se opět stala ledovou koulí.

Pokud se oteplí, bude to velkým přínosem pro život na Zemi i ekonomiku. Na severu Kanady, Aljašky a Sibiře začnou růst lesy, které tam rostly ještě v 1. polovině našeho interglaciálu, která byla teplejší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 michaltal michaltal | Web | 16. ledna 2010 v 13:42 | Reagovat

dobré vědet:)

2 ahoj ahoj | 21. února 2010 v 15:15 | Reagovat

Ahoj Lidičky mohl by mi prosím někdo zaslat licenční klíč k Zoner Photo studiu 12. Moc děkuju moc prosím napiš.

3 Karel Ševčík-Prax60 Karel Ševčík-Prax60 | E-mail | 11. července 2013 v 12:19 | Reagovat

Vědci ze sítě Global Carbon Project nezjistili nic! Nyní jsme v roce 2013 a je prokázáno, že vědci podváděli kvůli velmi štědrým finančním dotacím. Žádně oteplení se nekoná. Mezitím také zbankrotovala tzv. Karbonová burza. NASA několik upozorňuje na to, že se svrchní vrstvy atmosféry značně ochalzují - ny je to cca 1,2 C a nikdo na to nebere ohled vyjma klimaskeptiků. A mohl bych pokračovat dál . . . .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama